FAQ filmu ślubnego

 Najczęściej zadawane pytania

Jaki czas pracy obejmuję pakiet podstawowy jeśli chodzi o filmowanie naszego dnia ślubu?

Najczęściej pracuję z młodymi parami od przygotowań do oczepin. Z reguły zakres ten obejmuje 15 godzin filmowania. Jeśli oczywiście przygotowania w Waszym przypadku odbywają nieco wcześniej nie ma problemu bym ten czas nieco wydłużył. Wszystkie tego typu kwestie możemy omówić szczegółowo na spotkaniu lub telefonicznie. Uważam bowiem, iż każdy ślub mimo podobieństw wymaga jednak indywidualnego podejścia.

Czy jest możliwość rejestracji ujęć z drona?

Tak, ujęcia z powietrza są zawarte w cenę pakietu podstawowego. Jednakże opcja ta możliwa jest jedynie w przypadku dogodnych warunków pogodowych panujących w dniu ślubu oraz strefy (miejsce przygotowań,  ślubu i wesela) umożliwiającej loty bezzałogowych statków powietrznych.

Czy współpracuje z fotografami?

Dla mnie współpraca z fotografami to mega ważna sprawa. Jest to ważne szczególnie podczas Waszej przysięgi. W tym linku tutaj polecam Wam fotografów, którzy są mi już bardzo dobrze znani, pracowaliśmy razem i wzajemnie sobie ufamy. 

Czy istnieje możliwość wykupienia ślubnej sesji plenerowej?

Tak, istnieje taka możliwość jednakże, osobiście namawiam Was do tego typu sesji w dniu ślubu jeśli tylko taki plener w pobliżu np. sali weselnej istnieje. Taka sesja realizowana najczęściej w kooperacji z Waszym fotografem jest wliczona w koszt pakietu podstawowego. Ponadto macie możliwość małego oddechu i odpoczynku od zgiełku weselnego. Jeżeli natomiast chcielibyście np. filmową sesję w górach lub innych atrakcyjnych miejscach to koszt zależny jest od lokalizacji. Zapytajcie mnie o to w w formularzu kontaktowym klikając tutaj. Przykładowe filmy z  sesją tego rodzaju znajdziecie na mojej stronie głównej.

Czy można zamówić tylko sesję plenerową bez ślubu?

Nie ma takiego problemu! Jak wyżej, napiszcie do mnie jaki macie pomysł na miejsce i coś na pewno razem wymyślimy! Osobiście bardzo lubię tworzyć takie filmowe sesje bez względu na to czy jesteście już po czy przed ślubem.

Czy gotowe filmy otrzymamy w jakości Full HD czy 4K?

Najczęściej krótki teledysk oddaję w rozdzielczości 4K oraz w FHD, gdyż nie wszystkie urządzenia odtwarzające są w stanie poradzić sobie z taką rozdzielczością jak 4K. Filmy o długości powyżej 20 minut standardowo oddaję w rozdzielczości Full HD ale na życzenie klienta za dodatkową opłatą istnieje możliwość eksportu długiego filmu w wyższej rozdzielczości.

Ilu będzie operatorów kamery na naszym ślubie? Nie chcielibyśmy by przeszkadzali naszemu fotografowi oraz gościom.

Możecie być o to spokojni. Z reguły pracuję sam jako operator obsługując czasem 2 lub 3 kamery w wybranych momentach (msza lub ceremonia, przysięga, pierwszy taniec, oczepiny itd.). Jeżeli widzieliście moje filmy (znajdziecie je tutaj) to większość z nich zrealizowałem sam jako operator i montażysta. Jeżeli jednak jesteście zainteresowani opcją drugiego operatora to nie ma żadnego problemu. Taką propozycję możecie znaleźć w jednym z moich pakietów. Zapytajcie mnie o nią wypełniając formularz kontaktowy tutaj

Czy istnieje możliwość przyjazdu na nasz ślub poza granice Polski? 

Miejsce Waszego ślubu nie ma dla mnie znaczenia, gdyż mam doświadczenie pracy nawet w bardzo odległych częściach Europy. Na stronie głównej znajdziesz przykłady takich produkcji. Wiąże się to oczywiście z dodatkowymi kosztami. Są konieczne i dotyczą mojego transportu, zakwaterowania oraz bez wątpienia dłuższego czasu spędzonego na takiej sesji ślubnej. Więcej o tym możecie się dowiedzieć kontaktując się ze mną tutaj.