filmowe zaproszenie na ślub

Filmowe zaproszenie na ślub

Dlaczego warto stworzyć zaproszenie na ślub w formie filmu?

Filmowe zaproszenie na ślub? Spróbuje wczuć się w Twoją obecną sytuacje. Zakładam zatem, że albo jesteś na początku drogi w kwestii organizacji Twojego ślubu i wesela albo w połowie. A może też w ostatniej jej fazie i nieco szarpią Cię już nerwy bo jeszcze tyle rzeczy jest do załatwienia. Jeśli jednak czytasz ten artykuł to chyba jednak nie jest to ostatnia faza przygotowań. W takiej sytuacji ślubne zaproszenie raczej mielibyście już za sobą. 

Być może czytasz ten artykuł znając już pomysł na filmowe zaproszenie na ślub? A może ktoś wcześniej Ci to podsunął i chcesz się dowiedzieć czegoś więcej.

Przechodzę więc do rzeczy by nie tracić Twojego cennego czasu. Filmowe zaproszenie na ślub to naprawdę świetny pomysł. Nie jest nowy bo już wiele lat temu był wykorzystywany przez młode pary. Puki co to jednak wciąż dość oryginalny sposób na to w jak ciekawy sposób zaprosić gości na Twoje wesele

Fajne jest też to, że nawet jeśli wiele par zdecydowało by się na taki pomysł a Ty chciałbyś zrobić coś oryginalnego to możesz taki film wykonać po prostu inaczej. Inaczej niż wszyscy tak by było to coś unikalnego. Pomysłów na takie zaproszenie na ślub jest bowiem cała masa.

OFERTA – FILM ŚLUBNY
Filmowe zaproszenie na ślub

Pomysły na kreatywne zaproszenie na ślub w formie filmu

Filmowe zaproszenie na ślub możesz zrobić sam lub zlecić jakiejś firmie. W dobie telefonów z kamerami nagrywającymi wideo droga przed Tobą jest otwarta. Może to być bardzo prosty film z pokazem slajdów i pamiątek z okresu Waszego narzeczeństwa. 

Możecie też nagrać coś ekstra na ten cel. Wiem, że ślub i wesele to poważna sprawa i zależy Ci na czymś fajnym. Jeśli ktoś z Was ma dryg do filmu to możecie wykorzystać swoje zdolności i podjąć się tego zadania. Możecie nagrać sobie sesje w plenerze albo jakieś wcześniej ustalone sceny w pokoju mieszkania. Może to być też spontaniczna forma. Filmowe zaproszenie na ślub może być po prostu improwizowane. 

Jeśli jesteś grafikiem lub plastykiem to możesz podziałać też w tym kierunku. Film z ciekawą grafiką lub rysunkami mógłby się okazać bardzo oryginalnym kierunkiem. To byłby fajny pomysł bo przy okazji Ty lub partner odznaczycie sie swoimi talentami a goście weselni lubią takie rzeczy. 

W trakcie lub pod koniec takiego filmu możecie w końcu razem z partnerem zaprosić Waszych gości na wesele. Zaproszenie na ślub możecie zrobić w formie ustnej. Jeśli się wstydzisz mówienia do kamery to mogą to być też napisy ale tak szczerze…… Skoro planujesz zrobić film to o wiele lepiej zabrzmi Twoje zaproszenie ustnie. Można zrobić napisy ale moje pytanie brzmi: -po co w takim razie Ci ten film jeśli nie chcesz w nim mówić?

Filmowe zaproszenie na ślub 1

Masz czas na wykonanie zaproszenia na ślub?

Zadam Ci jednak dość poważne pytanie. Czy masz na to czas? Czy czas ma na to też Twój/Twoja narzeczona? Realizacja takiego zadania wymaga bowiem poświecenia. Jeśli czujesz, że to ponad Twoje siły to jest na to rozwiązanie. Być może planujesz film ślubny z Waszego dnia. Kamerzysta ślubny może ma w swojej ofercie taką opcje. Zapytaj go o to. Zrobi za Was połowę roboty wraz z pomysłem a Waszą rolą będzie jedynie uczestnictwo na sesji.

Filmowe zaproszenie na ślub z pompą

Film prócz ciekawego scenariusza może być zrobiony też z dość dużą pompą. Dlaczego bowiem Twój ślub oraz wesele nie może być zapowiedziane hucznie prawda? Jeśli Wasz kamerzysta ślubny ostatecznie się tego podejmie to może wykorzystać do tego całą gamę ciekawych narzędzi. Mogą to być ujęcia z drona czy sceny slow motion. Kwestie takie jak jakość w 4K nie są już tak konieczne ponieważ Twoi goście naprawdopodobniej obejrzą taki film na swoim smartfonie. Co innego film weselny. Tutaj warto mieć taki zapas jakości filmu bo prawdopodobnie będziecie go oglądali na dużym ekranie.

Poznaj 3 kardynalne błędy, przez które nie będziesz chciał wracać do swojego filmu ślubnego

filmowe zaproszenie na ślub

W jaki sposób wykorzystać film z zaproszeniem na ślub?

Można to zrobić na kilka sposobów. Jeśli chciałbyś zrobić to na sposób tradycyjny to możesz przesłać dla każdego z gości pendrive, w którym dołączysz zaproszenie. Jednak opcja ta ma dwa minusy. Po pierwsze jest dość droga tym bardziej, że wypadało by zamówić tutaj jakiś ozdobny pendrive z przykładowo Waszym inicjałem. Jeśli dodatkowo planujecie zaproszenie na ślub wielu gości to koszta mogą tutaj naprawdę wzrosnąć. Ale być może nie ma to dla Ciebie znaczenia więc możesz działać śmiało. Ja osobiście otrzymując takie ekstra zaproszenie czułbym się wyróżniony. 

Jest jednak jeszcze jeden minus. Pendrive taki może najzwyczajniej w świecie nie zadziałać. Nie wiesz też jakie komputery posiadają wszyscy Twoi goście. Warto przed dodaniem do takiego zaproszenia na Wasze wesele taki pendrive sformatować. Polecam Ci format ExFat, dzięki któremu bedą go mogli odtworzyć zarówno użytkownicy systemów Windows jak i macOS. 

Jak już pewnie widzisz jest to dość skomplikowane ale zarazem ekskluzywne rozwiązanie. Wiesz, plusem tego jest to, że goście otrzymują rzecz fizyczną a to ma zupełnie inny wymiar. Ludzki wymiar po prostu. To jest po prostu miłe. 

Filmowe zaproszenie na ślub 3

Zaproszenie na ślub online – film w social mediach

Bardzo prostym, tanim i fajnym rozwiązaniem jest film umieszczony w social mediach. W takim wypadku można np. w papierowym zaproszeniu na ślub doręczonym dla gości umieścić link lub hasło do filmu. Polecam Ci w tym wypadku portal Vimeo gdzie można taki film pod hasłem zmieścić. Oczywiście YouTube jest też dobry ale jedynie z filmem linkowanym bez hasła. Możesz też stworzyć grupę facebookową specjalną dla gości i tam umieścić film. W papierowym zaproszeniu możesz już zachęcić gości do dołączenia do takiej grupy.

Karol Niezgoda
Karol Niezgoda
Artykuły: 49