podziękowania dla rodziców

Podziękowania dla rodziców – film

Jak nagrać filmowe podziękowania dla rodziców?

Podziękowania dla rodziców

Organizacja Twojego ślubu to zapewne dla Ciebie bardzo intensywny czas. Być może gdzieś w tym wszystkim myślisz o tym, by Twoje wesele wypadło jak najlepiej. By goście i rodzina była zadowolona i by nie było jakiejś niefajnej sytuacji czy też tak zwanej wtopy. Jest jednak ktoś w Twojej głowie na kim zależy Ci najbardziej. Ktoś komu chciałabyś/chciałbyś mocno się odwdzięczyć. To rodzice. Twoi oraz Twojego partnera. Osoby, które być może też mocno pomagają Wam w organizacji ślubu i wesela. Ale nie tylko to. Zawdzięczasz im przecież całą przeszłość i życie przede wszystkim. 

I tutaj rodzi się w Tobie myśl na oryginalne prezenty dla nich. Takie, które ich wzruszą ale też takie, w którym oni poczują Twoją wdzięczność za to co dla Ciebie zrobili. Pomysły na takie prezenty dla rodziców? Jest ich wiele. Ten na, którym chciałbym się skupić teraz to filmowe podziękowania. Słyszałeś o czymś takim zapewne. Co o tym myślisz? 

OFERTA – FILM ŚLUBNY
podziękowania dla rodziców

Filmowe podziękowania dla rodziców można albo zrobić samemu albo je komuś zlecić. Pierwsza opcja jest całkiem niezła ale ma ona 2 istotne wady. Po pierwsze wymaga poświęcenia Twojego czasu, którego zapewne we ferworze organizacji wesela może Ci brakować. Po drugie film taki może się udać albo nie. No chyba, że jesteś profesjonalnym filmowcem to nie było sprawy ? Pytanie zatem brzmi czy masz na to czas? 

Zlecenie tego firmie, która robi to profesjonalnie odciąża Cię niejako od myślenia o tym. Jedyne co musisz zrobić to umówić się albo ze swoim kamerzystą, u którego zamówiłeś film ślubny a jeśli nie zamawiałeś filmu ślubnego to po prostu musisz poszukać takiej firmy.

Kiedy nagrać podziękowania dla rodziców?

Nie ma tak naprawdę znaczenia o jakiej porze roku to zrealizujesz. To zależy bowiem jaki plener i aura Cię interesuje. Ja z moimi parami najczęściej wybieramy plener wiosenny. Najłatwiej się wtedy realizuje pomysły na film z podziękowań ale o pomysłach wspomnę nieco później. Pytanie raczej brzmi to kiedy będzie Twój ślub?

Jeśli w tym roku a sezon ślubny się jeszcze nie rozpoczął to proponuje Ci działać jak najszybciej. Ja z moimi parami umawiam się na realizację takiego filmu conajmniej na 2 miesiące przed ich ślubem. Jeżeli jednak ślub będzie w przyszłym roku to masz więcej swobody ale zachęcam Cię byś wykorzystał pozostały ten czas i zrealizował takie podziękowania dla rodziców jak najszybciej. Potem bowiem nawarstwią Ci się sprawy związane z organizacją ślubu i wesela i będzie po prostu trudniej.

Wzruszający film dla rodziców – pomysły

Nie ma jednego przepisu bo każdy ma swój gust ale pozwól, że opowiem Ci jakie ja filmy realizowałem i co najbardziej się sprawdza. Ja preferuję filmowe podziękowania, w którym para młoda najzwyczajniej w świecie mówi do rodziców za co im dziękuje. Taki film ma trzy podstawowe plusy.

Raz, że robi się go stosunkowo łatwo i szybko. Dwa – efekt jest według mnie lepszy niż np. w filmie, w którym narzeczeni próbują swojego aktorstwa i używają do tego jakiś wielokrotnie powielanych w innych filmach przedmiotów. Chyba, że masz jakiś oryginalny pomysł i czujesz się dobrym aktorem to dlaczego nie :). Trzy – z racji szybkiej realizacji takiego prezentu dla rodziców, film z podziekowań w formie sesji i wywiadów jest po prostu tańszy. 

Czy taki prezent dla rodziców się sprawdzi? Parokrotnie byłem świadkiem tego co działo się na weselu z rodzicami moich klientów podczas prezentacji. To swoisty wylew niesamowitych emocji. Nie będę Ci opowiadał. Po prostu po przeczytaniu tego artykułu poproś mnie o fragment mojego filmu ślubnego, i sami będziecie mogli się przekonać czy to ma sens czy nie.

Dron i jego wady czyli kiedy ujęcia z lotu ptaka w filmie ślubnym są zbędne.

podziękowania dla rodziców

Film z podziękowania z humorem – oryginalny film dla rodziców

Wiesz co pomyślałem też, że może zależy Ci na czymś z domieszką żartu. Jeśli macie na to czas to po prostu z partnerem możecie zrobić taki prezent sami. Np. świetnie sprawdza się film ze zdjęciami. Musisz tylko poszperać w archiwach i znaleźć coś o Waszych rodzicach lub o Was samych jak byliście dziećmi bądź nastolatkami. Jakieś zdjęcia, które skojarzą się Waszym rodzicom z jakimś śmiesznym wydarzeniem z przeszłości. Potem układacie do tego odpowiednie napisy i tworzycie filmowe podziękowania w formie pokazu slajdów.

Co powinien zawierać dobry film z podziękowaniem dla rodziców?

W przypadku moich realizacji ja umawiam się po prostu z narzeczonymi na sesję plenerową w jakimś ładnym miejscu. Potem poświęcamy jakiś wieczór na realizację pięknych ujęć filmowych z ich udziałem. Następnie pomagam im ułożyć tekst z podziękowaniami dla rodziców a finalnie nagrywamy albo wywiad przed kamerą, albo samą wypowiedź bez udziału kamery. Głosy narzeczonych są wtedy podkładane go gotowych obrazów z sesji narzeczeńskiej. Ważne jest by były w odpowiedniej kolejności i już moja w w tym głowa by wszystko pasowało.

Jeśli zdecydowaliście z partnerem, że zrobicie sami taki film to polecam Wam po prostu sięgnąć do Waszego dzieciństwa. Tam znajdziecie masę wydarzeń, które wzbudzą w Was wdzięczność i serdeczność dla rodziców. Myślę, że zdjęcia które Wam polecałem również pobudzą Wasze wspomnienia i wyobraźnie. Podziękowania same Wam po prostu zaczną przychodzić do głowy. Spisujcie na kartce wszystko. Nawet pomysły, które wydawać by się mogły dziwne i głupie. Miejcie to wszystko zanotowane i z partnerem zadecydujecie co będzie najlepsze. Sprobujcie dopasować napisy podziekowań do odpowiedniego zdjęcia. To naprawdę działa a efekt końcowy reakcji rodziców już na samym weselu może Was mocno zaskoczyć. 

Podzielcie się z narzeczonym/narzeczoną zadaniami. Być może Ty wolisz pisać teksty a on szperać w starociach lub odwrotnie. Wierzę, że dacie radę. Zapewniam Cię, że ten wysiłek Wam się wynagrodzi. Widziałem niejednokrotnie te łzy wzruszenia i radości na weselu, kiedy nie tylko płakały mamy ale również ojcowie. Jeśli jednak nie macie czasu na zrobienie tego samemu to napiszcie do mnie i wymyślimy razem coś fajnego.

podziękowania dla rodziców

Kiedy wyświetlić film z podziękowaniem dla rodziców na weselu?

Najczęściej taki film wyświetlany jest na weselu. Warto się w tej sprawie porozumieć z DJ-em lub zespołem oraz skonsultować to dobrze z gospodarzem sali weselnej. Najlepsza pora zależy od wielu rzeczy. Według mnie świetnie sprawdzają się godziny wieczorne, gdy już jest ciemno, i że tak powiem jest po prostu przytulniej niż w dzień. Polecam Ci to zrobić na przykład zanim fotograf czy kamerzysta zakończą usługę w dniu ślubu. Warto tak to zorganizować, by reakcję rodziców na filmowe podziękowania zostały uwiecznione. Wierzcie mi ale naprawdę będzie się działo…

Ja przykładowo pracuje do godziny 0:00 czy też standardowo do oczepin. Zatem napewno warto prezent z podziękowaniem dla rodziców pokazać przed tą godziną. 

Polecam Wam też uzupełnienie (już nie w filmie) podziękowań dla osób takich jak babcie, dziadkowie, chrzestni oraz świadkowie. Pary czasem robią to po projekcji filmu i wręczają również dla nich prezenty.

Ile kosztuje film z podziękowań dla rodziców

Oferta takiej usługi zależna jest od tego na ile zaawansowany będzie to film. Jeżeli zamówiliście film ślubny to skontaktuj się ze swoim kamerzystą. Jeżeli nie zamówiłeś tej usługi a zależy Ci jedynie by zrobić filmowe podziękowania to zachęcam Cie do kontaktu tutaj. Napisz do mnie a ja skontaktuje się z Tobą jak najszybciej. Co trzy głowy to nie dwie 🙂 Powodzenia Ci życzę 🙂

OFERTA – FILM ŚLUBNY
Karol Niezgoda
Karol Niezgoda
Artykuły: 49