Ślub za granicą – Wielki Dzień Bruny & Ronana w malowniczej fortecy

Ślub za granicą – czy to w ogóle dla mnie?

Zadajesz sobie być może pytanie czy jest to możliwe? Co na to moja rodzina i przyjaciele? Czy w ogóle podołam zadaniu organizacji takiego ślubu? Nie wiem czy Ci pomogę ale wiesz co? Mocno wierzę, że jesteś w stanie to zrobić i to pomimo czasów, które teraz mamy. Wiesz, całe te restrykcje itp.

Zadam Ci ważne pytanie. Zakładając oczywiście, że jesteś teraz na etapie organizacji swojego wesela. Czy na teraz jesteście z partnerem zmuszeni ściągnąć gości np. z Australii, Indonezji, Irlandii, Ameryki Północnej i Południowej albo jeszcze jakiegoś dalekiego kraju?

OFERTA – FILM ŚLUBNY

Dlaczego Cię o to pytam. Ponieważ Bruna i Ronan, dla których zrobiłem poniższy film ślubny właśnie czegoś takiego dokonali. Ronan pochodzi z Irlandii a Bruna z Brazylii. Mieszkają w Australii. Nie dość, że zorganizowali ślub za granicą to jeszcze ściągnęli ponad setkę gości niemal z całego globu. Niesamowite prawda? Jeśli nie wierzysz to w filmie u dołu mówi o tym sam tata pana młodego. Zobacz go koniecznie ale obiecaj, że wrócisz do tekstu bo mam dla Ciebie dobre wieści.

Ślub za granicą – w praktyce…

Forte Da Cruz usytuowane jest na zachód od Lizbony. To piękna dawna forteca, z której rozpościera się niesamowity widok na Ocean Atlantycki. Przygotowania pani młodej, ślub oraz wesele były zorganizowane na miejscu. Sesję plenerową wraz z parą niezwykłych fotografów Marii i Fabio zorganizowaliśmy również w fortecy. Mieliśmy do dyspozycji nie tylko same wnętrza tego unikalnego gmachu ale także ogród z pięknie zdobiącymi to miejsce palmami.

Pan młody z kolei ubierał się w oddalonym o 3 km turystycznym, przeuroczym Cascais. Kolorowe malownicze budownictwo z charakterystycznymi czerwonymi dachówkami, typowymi dla Portugalii, tworzyło dla naszej sesji niezwykłe egzotyczne tło.

Gdy realizowałem ten reportaż miałem niesamowite wrażenie, że on jak gdyby tworzy się sam. Coś niesamowitego i pięknego zarazem. Do tego pogoda była niemal idealna. Nie wiem czy wiesz ale Portugalia tuż przy oceanie wcale nie jest jakoś uciążliwie tropikalna. To nie to samo co gorący Rzym czy Barcelona. Prądy oceaniczne chłodzą niejako tereny przybrzeżne. Pamiętaj też, że Lizbona to nie południe Portugalii, gdzie jest zdecydowanie cieplej.

Ślub i wesele Bruny i Ronana odbywało się w czerwcu. Dzień był trochę wietrzny ale przyjemny. Sama ceremonia zorganizowana została w otwartym na działanie słońca pomieszczeniu Forte Danke Cruz. Wydarzenie z upływem czasu przenosiło się na górę fortecy, gdzie wpierw zorganizowano tak zwany koktail z życzeniami.

Następnie goście usytuowali się przy stołach, gdzie między posiłkami rodzina i przyjaciele prezentowali swoje przemowy. Zapewne spotkałeś się już z czymś takim rownież w Polsce. Na weselach irlandzkich czy też angielskich to bowiem standard.

Zabawa weselna odbyła się z kolei …? I tu pozostawię Cię w niezaspokojonej ciekawości bowiem poniżej znajdziesz film z za kulis tego dnia, w którym dokładnie odpowiem Ci na to pytanie.

ślub za granicą
OFERTA – FILM ŚLUBNY

Ślub za granicą – marzenie wielu par…

Ślub za granicą to marzenie wielu par, które pragną czegoś innego. Być może masz też takie pragnienie? Może nawet z narzeczonym/narzeczoną poznaliście się po prostu w tego typu pięknym i egzotycznym miejscu? A może macie jakieś inne dobre skojarzenia lub wspomnienia, które taki ślub za granicą mógłby dla Was przywołać? Zostawiam Cię z tym pytaniem.

Co do samej organizacji takiego niezwykłego wydarzenia to mocno polecam Ci znalezienie kogoś kto zrobi to za Ciebie. Poszukaj po prostu jakiejś dobrej i wykwalifikowanej w zakresie ślubów zagranicznych organizatorki takich imprez. Profesjonalnej wedding planner w Polsce lub kogoś, kto pracuje zagranicą i koordynuje takie kwestie na poziomie międzynarodowym.

Ja współpracuję z dwiema wedding planner, które mogę Ci śmiało polecić. Jeśli Cię to interesuje napisz do mnie w zakładce kontakt i ja odezwę się do Ciebie w tej sprawie.

Być może interesuje Cie też profesjonalne uwiecznienie Twojego dnia ślubu. Jeżeli szukasz kamerzysty, który ma doświadczenie w ślubach miedzynarodowych to dobrze trafiasz. Znam się na tym. Nie chodzi tyle o samą znajomość języka obcego ale przede wszystkim o dynamikę i sposób pracy na takich ślubach. Dzień ślubu w Polsce wygląda bowiem nieco inaczej.

Zajrzyj za kulisy naszej pracy na irlandzkim ślubie w Portugalii

Zapraszam Cię teraz do podróży w moją filmową opowieść z za kulis tego niezwykłego ślubu. Odkryjesz też przy okazji jak pracuję z fotografami, jakie mieliśmy wyzwania oraz posłuchasz o różnicach pomiędzy ślubami polskimi i zagranicznymi. W tym przypadku był to ślub stylu irlandzkim. Zakładam, że znasz angielski ale nawet jeśli nie, to film jest w języku polskim. A zatem będzie Ci się go oglądać dość swobodnie. Naprawdę mocno Ci go polecam.

Zobacz jak wyglądają śluby i wesela w innych częściach świata. Posłuchaj jak Pan młody z niezwykłym przejęciem wyznaje miłość swojej jedynej. Zapowiedź tego filmu, którą być może obejrzałeś już wcześniej nie oddaje wielu szczegółów. Jeśli Ci się spodoba w tym linku możesz się ze mną skontaktować.

Have a look at what weddings are like in other parts of the World. Listen to how the groom beautifully expresses his feeling to the love of his life. The preview of this movie, which you might have seen before, does not give much detail. If you like this video, feel free to contact me.

ślub za granicą

Karol Niezgoda
Karol Niezgoda
Artykuły: 45