O mnie

 

Jakich filmów ślubnych nie wykonuje ? 

Mam na imię Karol. Już na samym początku chciałbym skłonić Was do przeczytania o tym czego kompletnie nie czuje w filmach ślubnych. Zapytacie być może dlaczego to jest w dziale „O mnie”. Wydaje mi się, że to właśnie w tym miejscu otrzymacie konkretną informacje. Poznacie moje prawdziwe podejście do filmu ślubnego bez ukrywania prawdy o tym jak pracuje. Chce być z Wami szczery nawet jeśli nie podzielicie za moment mojego poglądu na pewne sprawy. Z drugiej strony może właśnie trafiliście na kogoś kto Was doskonale rozumie. 

Graniczny czas filmu to?

Po pierwsze nie wykonuje filmów ślubnych trwających dłużej niż graniczne 50 minut.  Moje doświadczenie z parami pokazuje, że odbiór przez nich długich produkcji paradoksalnie jest bardziej negatywny w stosunku do krótkometrażowych. Pięćdziesiąta minuta wzwyż to moment, w której filmy zaczynają przybierać formy nieznośnych dłużyzn. Śmiem wątpić, że do takiej pamiątki będziecie mieli ochotę za parę lat w ogóle wracać. Czy obawiasz sie niedosytu? Lata pracy z parami uświadomiły mi, że właśnie te uczucie powoduje w nas chęć obejrzenia filmu raz jeszcze. Zapytacie zatem czy wszystkie najważniejsze wydarzenia z Waszego dnia ślubu w takim filmie jestem w stanie zamieścić? Wierzcie mi ale jest to możliwe. Inną sprawą jest oczywiście to czego w filmie mojego autorstwa nie zobaczycie. Jest to związane z czymś co nazywamy godnością człowieka.

Godność osobista

W moim filmie ślubnym nie znajdziecie scen, w których ktoś naruszył by czyjąś godność osobistą lub uczucia religijne. Czasem nieświadomi niczego prowadzący wesele wodzireje kreują zabawy, które są najzwyczajniej w świecie słabe etycznie. Wciągają w to gości, którzy uczestniczą w różnego rodzaju „atrakcjach”. Czasem robią to z przymusu a potem mają uczucie pewnego zmieszania, zawstydzenia i zażenowania tym co oglądają w takim filmie. O konkretnych przykładach nie chciałbym tutaj nawet pisać. Nie zobaczycie w moim filmie również scen, w których ktoś kogoś obraża lub niesmacznie z jakiejś osoby żartuje. Kończąc ten wątek mam szacunek jak i do Was tak i do Waszych gości. Szanuję ich godność ludzką po prostu. 

Dron jest super ale czy zawsze?

Trzecia sprawa to ujęcia z drona. Wiem, że to mega sprawa i super efekt ale raczej unikam ujęć, które są efektowne tylko dlatego, że pokazują coś z lotu ptaka. Wierzcie mi lub nie ale niejeden kościół lepiej prezentował się w moim kadrze kamery z ziemi niż z powietrza. Z resztą czy chcielibyście by Wasza najważniejsza po ślubnych zdjęciach pamiątka życia zawierała ujęcie z drona Waszej okolicy odsłaniające zakłady przemysłowe lub kominy fabryk? Czy chcielibyście ujęcie lotnicze Waszego domu, gdzie cały urok burzą trakcje wysokiego napięcia lub firma budowlana rozkopała Wam wjazd do podwórka? Wierzcie mi ale to nie wygląda dobrze.

Zobaczcie poniższy spot dronowy i coś więcej o mojej osobie!

Ale się rozpisałem prawda? Wierze jednak mocno, że to konkretnie rozjaśni Wam mój pogląd jak widzę Waszą filmową pamiątkę. 

Przepis na dobry film ślubny czyli co powoduje, że kocham to robić? 

Jestem pasjonatem lotnictwa, fotografii, dobrej muzyki i dobrej sztuki w ogóle. Z zawodu jestem również muzykiem dlatego do montażu samego filmu podchodzę bardzo muzycznie a wiecie, że film z dobrym dźwiękiem to podstawa. 

Dziękuję Wam, że odwiedziliście moją stronę! Stworzyłem ją specjalnie dla Was!!!

Wszyscy dzisiaj chcemy Wam udowodnić, że jesteśmy pasjonatami tego co robimy. Ja jednak chciałbym podać Wam konkrety i podzielić się z Wami tym co sprawia, że uwielbiam robić filmy ślubne bo to jest istota wydaje mi się każdej pasji. 

Poniższy film to opowieść o tym jak pracuje, blaskach i cieniach naszej pasji, jak współpracuje z fotografami oraz czymś jeszcze. Nie zdradzam wszystkiego. Zobaczcie koniecznie!

 

Banalne emocje

Pierwszą rzeczą (tak wiem, oczywista oczywistość) są emocje, które towarzyszą temu dniu. Wierzcie mi ale każda łza radości czy nawet smutku jest przeze mnie odbierana bardzo intensywnie przez co nieraz czuję się tak jak bym sam był zaangażowanym gościem weselnym w tym dniu. Fajne jest to, że gdy montuje film ślubny już w studiu nie raz te emocje powracają i wtedy czuję WOW….że właśnie o to chodzi. Bez tego nie robiłbym filmów ślubnych albo „produkował” bym je na sposób rutynowy. Zapewne bezdusznie, bez tego ważnego wydaje mi się czynnika ludzkiego.

I love this job !!!

Kolejny aspekt, który przychodzi mi do głowy to estetyka. Uwielbiam (moja kamera jeszcze bardziej) kolory i światła związane z tym dniem. Wierzcie mi ale mimo pozornego podobieństwa ślubów ostatecznie każdy z nich jest inny.  Bardzo często mam nawet tak, że gdy filmuje jakąś mega scenę w plenerze lub piękny detal to w głowie słyszę zdanie: „uwielbiam tą robotę!”. Czasem gdy fotograf ślubny stoi obok mnie to po prostu wymawiam te słowa na głos. Wtedy tworzy się fajna atmosfera między nami i natychmiast też lepiej się pracuje.  (Uwaga: dobre współdziałanie z fotografem w dniu ślubu to dla mnie mega ważny element. Tutaj znajdziecie listę fotografów z którymi współpracuję)

Ludzie są  po prostu fajni, tylko tyle i aż tyle…

Kolejnymi elementami mocno ze sobą powiązanymi to miejsca i ludzie. Jak zapewne zauważyliście pracuję w różnych lokalizacjach Polski i nie tylko. Uwielbiam poznawać nowe rejony geograficzne a w związku z tym również i nowych ludzi. Uwielbiam ludzi i ich nieskończoną różnorodność. 

Tyle ode mnie bo tych czynników jest jeszcze cała masa. Myślę, że podczas naszych wspólnych rozmów dowiecie sie tego bezpośrednio ode mnie.

Jeśli czujecie moje podejście a w związku z tym również i moje filmy zachęcam Was do kontaktu. Razem możemy zdziałać wiele ale nawet jeśli doszliście do tego momentu tekstu i nie czujecie ani moich filmów ani mojego podejścia to nic nie szkodzi. Dla mnie bardzo ważne jest to byśmy prawdziwie czuli naszą przyszłą współpracę. Tutaj możecie skontaktować się ze mną a w tym miejscu obejrzeć moje teledyski.

Coś o dźwięku i innych moich filmach..

Ścieżka dźwiękowa chociaż często niezauważalna przez oglądającego, odgrywa bardzo istotny wpływ na  odbiór danego filmu. Film czuję bardzo muzycznie i rytmicznie dlatego też ważna jest dla mnie strona dźwiękowa każdej produkcji. Wykorzystuję tą umiejętność najlepiej jak tylko potrafię.

Na podstronie Solo Movies znajdziesz produkcje wynikające z moich fascynacji naturą, boskim stworzeniem i człowiekiem w ogóle. Filmy które robie od siebie i dla siebie ale też dla Was. Robię je po to by Wasze filmy były po prostu jeszcze lepsze.

Zapraszam do kontaktu

Moje filmy ślubne znajdziesz tutaj.

Bardzo osobiście…

Filmem zacząłem interesować się już w dzieciństwie. Na wiele lat pochłonęła mnie ostatecznie muzyka i dopiero jakąś dekadę temu zacząłem interesować się tą sztuką znacznie intensywniej.  Wpierw oczywiście była fotografia. Jednakże nieruchomy obraz bez dźwięku był dla mnie czymś w czym nie potrafiłem w pełni wyrazić tego co chciałem. Wraz z tym jak na moich oczach  dynamicznie rozwijała się technologia oraz cyfrowy zapis audiowizualny, co raz częściej zacząłem rozważać kwestie zawodowego wejścia w film. Dopiero za namową mojej siostry, która jest zawodowym fotografem zdecydowałem, że tak! Wchodzę w to !

I nie żałuję tej decyzji bo od tamtego momentu  jest to dla mnie niezwykła podróż i wielka przygoda zarazem.

Powrót do menu